„Център за социална рехабилитация и интеграция” за възрастни и деца с физически увреждания
Публикация 16:13 14 Oct, 2020 / Деана Димова / 771Социална услуга в общността
„Център за социална рехабилитация и интеграция” - делегирана държавна дейност
Местоположение: с. Щръклево, общ. Иваново, обл. Русе, ул. „Стара планина” № 1
- Вид на социалната услуга. Центърът за социална рехабилитация и интеграция е комплекс от почасови услуги с краткосрочна /до 6 мес./ и дългосрочна продължителност /до 1 год./, целящ подкрепа на индиви-дуалното развитие, поддържане и придобиване на нови способности и самостоятелност на деца и младежи с различни вид и степен на увреждане, както и подкрепа на лица от рискови групи, чрез целенасочени дейности за интеграция и превенция на социалното изключване. Услугата включва разнообразни консултативни, терапевтични и рехабилитационни дейности, насочени към създаване, поддържане и разширяване на социалните умения, към осигуряване на емоционална и психологическа подкрепа за пълноценно включване, психосоциална подкрепа и социална интеграция.
- Целеви групи.
- Стари хора, които изпитват затруднения в своето ежедневно обслужване, достъпа до здравеопазване и участието в социални мрежи;
- Деца на възраст от 7 г. до 18 г. с физически увреждания, които изпитват затруднения в своята социална интеграция поради непригодността на средата за тях – архитектурна, социална, обществени нагласи, образователна система.
- Възрастни с физически увреждания, които изпитват затруднения в своята социална интеграция поради непригодността на средата за тях – архитектурна, социална, обществени нагласи.
- Капацитет. 25 потребители
- Специалисти. Управител, Психолог, Социални работници, Трудотерапевти., Кинезитерапевт, Медицинска сестра.
- Предоставяни услуги.
- „Социална рехабилитация” – включва социално застъпничество, изграждане на социална мрежа – придружаване до институции, съдействие за намиране на работа, промяна на постоянен адрес, избор на личен лекар, съдействие за подобряване на контакта и комуникацията с близки/членове на семейството, които са ресурс за подкрепа.
- „Двигателна рехабилитация” – включва профилактика с оглед предотвратяване на по-нататъшни усложнения. Максимално възстановяване на двигателния потенциал на потребителя. Обучение в самообслужване и дейности от ежедневието.
- „Трудотерапия” – включва постигане на самостоятелност и улесняване участието в обществения живот чрез придобиване на трудови навици, развиване на нови умения, осмисляне на времето и развиване на естетично чувство
- „Музикотерапия” – включва дейности насочени към формиране на емоционално и личностно отношение към музикалното изкуство, танцуване, изразяване на собствено предпочитание и др.
- „Психологична помощ и социална подкрепа” - включва осигуряване на психосоциална подкрепа, психологично консултиране за преодоляване на негативните последици от физическият дефицит.
- „Съдействие при необходимост на технически помощни средства” - включва предоставяне на информация за подходящи помощни средства, изготвяне на необходимите документи за получаване на помощни средства, обучение за правилното използване и поддръжка на помощните средства.
- „Здравни грижи” - включва проследяване на експертното решение от ТЕЛК и оказване на съдействие при подготовка на документите за преосвидетелстване.
- „Социално включване” - включва запознаване на потребителите с възможностите за започване на подходяща работа.
- „Компютърна грамотност” - включва обучение по теория и практика за усвояване на основни умения за работа с компютър.
- „Занимателна терапия, свободно време, отдих и развлечения” - включва организиране на културни мероприятия, отбелязване на национални и религиозни празници, честване на рождени и имени дни, организиране на литературни четения и тържества, екскурзии.
- „Връзки с обществеността” - включва предоставяне на материали, популяризиращи дейността на центъра в средствата за информация, запознаване на обществеността с проблемите и постиженията на хората с физически увреждания, изработване на предмети с благотворителна цел.
Още Новини
8 март!
Аналитичен Доклад по проект № BG05SFOP001-2.025-0, „За бъдещо развитие на община Иваново“
AНАЛИТИЧЕН ДОКЛАД ЗА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПРОУЧВАНЕТО НА МНЕНИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ НА ОБЩИНА ИВАНОВО, ОБЛАСТ РУСЕ, ЗА НИВОТО НА ОБЩЕСТВЕНО ДОВЕРИЕ В АДМИНИСТРАЦИЯТА И ЕФЕКТИВНОСТТА НА ПАРТНЬОРСКО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ В УПРАВЛЕНИЕТО НА ОБЩИНАТА в изпълнение на проект „За бъдещо развитие на община Иваново“
Аналитичен Доклад по проект № BG05SFOP001-2.025-0007, „За бъдещо развитие на община Иваново“
AНАЛИТИЧЕН ДОКЛАД ЗА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПРОУЧВАНЕТО НА МНЕНИЕТО НА СЛУЖИТЕЛИ НА ОБЩИНА ИВАНОВО, РУСЕНСКА ОБЛАСТ, КМЕТОВЕ И КМЕТСКИ НАМЕСТНИЦИ ОТ ОБЩИНАТА ЗА НИВОТО НА ОБЩЕСТВЕНО ДОВЕРИЕ В АДМИНИСТРАЦИЯТА И ЕФЕКТИВНОСТТА НА ПАРТНЬОРСКО ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ В УПРАВЛЕНИЕТО НА ОБЩИНАТА в изпълнение на проект „За бъдещо развитие на община Иваново“
Пресконференция по проект "Партньорство с кауза"
Прессъобщение - проект BGJUSTICE-4.002-0001 „Партньорство с кауза“
Прессъобщение - проект № BG05SFOP001-2.025-0007 „За бъдещо развитие на община Иваново“
Прессъобщение - Дейност 5 по проект „ИНТЕГРИРАНИ МЕРКИ ЗА СОЦИАЛНО ВКЛЮЧВАНЕ НА УЯЗВИМИ ГРУПИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА РУСЕ“
Дейност 5 - Обособяване на „Клуб семейното планиране“
Инициатива по проект WE GO!
Онлайн дискусия по проект CHILDREN FIRST
Проект „Интегрирани мерки за социално и образователно включване на уязвими групи на територията на Община Русе“
Дейност 4 „Мобилна работа и кампания сред рисковите групи на проекта за разясняване на здравно-осигурителните им права и задължения“
Международен ден на жената
проект № BG05SFOP001-3.003-0090, „Съдебната реформа под лупа II“ - Онлайн платформа
Онлайн платформа